Riešitelia
Univerzita Komenského v Bratislave

Doc. JUDr. Jozef Andraško, PhD.
kľúčový vedecko-výskumný pracovník
Jozef Andraško je docentom a riaditeľom ústavu práva informačných technológií a práva duševného vlastníctva. V rámci svojej pedagogickej a vedecko-výskumnej činnsoti sa venuje otázkam kybernetickej bezpečnosti, otvorených údajov a automatizovaných vozidiel.

JUDr. Matúš Mesarčík, PhD., LL.M
kľúčový vedecko-výskumný pracovník
Matúš Mesarčík je právnik, ktorý sa venuje oblasti práva informačných technológií, konkrétne ochrane súkromia a osobných údajov a regulácií umelej inteligencie. Jeho vedecké výstupy boli citované OECD, OSN a Ústavným súdom SR. Je súčasťou expertnej skupiny pre tvorbu Kódexu správania pre poskytovateľov modelov AI na všeobecné účely na úrovni Európskej únie.

Doc. JUDr. Marek Kordík, LL.M., PhD.
vedecko-výskumný pracovník
Marek Kordík je docentom na PFUK v odbore trestné právo, v súčasnosti na funkčom mieste profesora. V teórií a aplikačnej praxi sa venuje najmä trestnému právu procesnému, digitálnym dôkazom, finančnému vyšetrovaniu a opatreniam proti praniu špinavých peňazí so zameraním na crypto, počítačovej kriminalite a témam compliance. Prednáša a spolupracuje ako expert s Radou Európy, EÚ agentúrou CEPOL.

JUDr. Michal Rampášek
PhD. študent
Doktorand a vyučujúci na Ústave práva IT a práva duševného vlastníctva, Praf UK. Michal je advokátom a pracuje aj ako právnik pre vládnu jednotku CSIRT.SK. Vo svojej praxi a akademickom výskume sa zameriava na právo IKT a kybernetickú bezpečnosť.

JUDr. Zoltán Gyurász, PhD.
vedecko-výskumný pracovník
Odborný asistent na Ústave práva informačných technológií a práva duševného vlastníctva. V rámci výskumu sa venuje právnym a etickým otázkam imeplementácie umelej inteligencie.

Mgr. Petra Dražová, PhD.
vedecko-výskumný pracovník
Petra pôsobí na pozícii odborný asistent na Ústave práva informačných technológií a práva duševného vlastníctva, PraF UK a vo svojej vedecko-výskumnej činnosti sa venuje vybraným otázkam kybernetickej kriminality a problematike elektronických dôkazov. Odborne spolupracuje aj s Radou Európy (HELP program Kybernetická kriminalita a elektronické dôkazy).

JUDr. Ondrej Hamuľák, Ph.D.
vedecko-výskumný pracovník
Výskumný pracovník na Ústave IT&IP práva na UK v Bratislave (SVK); odborný asistent v odbore práva EÚ, prodekan pre vedu a výskum na Právnickej fakulte UPOL (CZ); mimoriadny profesor digitálneho konštitucionalizmu na TalTech Law School (EST). Prioritné oblasti záujmu: interakcie medzi právom EÚ a vnútroštátnym právom, teoretické vplyvy členstva v EÚ na štátnu suverenitu, legitimita v rámci EÚ, regulačná kapacita EÚ v digitálnom priestore, výzvy digitálneho konštitucionalizmu, digitálna suverenita a ochrana základných práv v reakcii na digitálnu transformáciu.

JUDr. Lukáš Macko, PhD.
vedecko-výskumný pracovník
Odborný asistent na Ústave práva informačných technológií a práva duševného vlastníctva. V rámci výskumu sa venuje zodpovednosti za zdieľanie obsahu na internete. Zároveň pôsobí ako samostatný advokát.

JUDr. Kristína Slámková, PhD.
vedecko-výskumný pracovník
Odborná asistentka na Katedre správneho práva a environmentálneho práva, PraF UK. Vo svojej vedecko-výskumnej činnosti sa venuje rôznym oblastiam regulácie v rámci správneho práva a ich aspektom, so zameraním na právne mechanizmy riadenia a dohľadu v rôznych oblastiach verejnej správy.

Mgr. Denisa Homola Nevická, PhD.
vedecko-výskumný pracovník
Odborná asistentka na Katedre pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia PrafUK, vo svojej vedecko-výskumnej činnosti s avenuje pracovnému právua antidisrkiminačnému právu.

JUDr. Lucia Vasilik, PhD.
vedecko-výskumný pracovník
Odborná asistentka na katedre trestného práva, kriminológie a kriminalistiky PraF UK. Vo svojej vedecko-výskumnej činnosti sa venuje najmä trestnému právu procesnému a kriminalistike.

Mgr. Ema Krkošková
PhD. študent
Doktorand a vyučujúca na Katedre medzinárodného práva a medzinárodných vzťahov, Praf UK. V rámci výskumu sa venuje medzinárnému právu súkromnému v spojení s právom duševného vlastníctva.

Mgr. Jana Zigo, LL.M.
PhD. študent
Doktorand a vyučujúca na Ústave práva informačných technológií a práva duševného vlastníctva. V rámci výskumu sa venuje právu duševného vlastníctva.